Aktualności, Patenty

Patpol wspiera Światowy Dzień Własności Intelektualnej

Już 26 kwietnia na całym świecie obchodzony będzie Światowy Dzień Własności Intelektualnej – święto ustanowione w 2001 roku przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO). Z tej okazji Patpol Kancelaria Patentowa – działająca od 1966 roku, zaprasza na bezpłatne konsultacje związane z ochroną własności intelektualnej.

 

26 kwietnia br. już po raz osiemnasty na całym świecie obchodzony będzie Światowy Dzień Własności Intelektualnej. Z tej okazji w wielu krajach organizowane są okolicznościowe prelekcje, panele dyskusyjne i warsztaty o tematyce związanej z własnością intelektualną, w tym własnością przemysłową. A wszystko to, by w ten wyjątkowy dzień uczcić ludzką kreatywność i innowacyjność oraz oddać hołd pionierom, twórcom i wynalazcom czyli ludziom, którym wszyscy zawdzięczamy tak wiele.

– Światowy Dzień Własności Intelektualnej to dzień ważny dla każdego innowatora i wynalazcy; to dzień, w którym pamiętamy o tym jak ważna jest ochrona wytworu ludzkiego umysłu; dzień, w którym budujemy świadomość tego czym jest wynalazczość i jak ważna jest innowacyjna gospodarka w rozwoju Państw i narodów – podkreśla Izabella Dudek-Urbanowicz, prezes zarządu kancelarii patentowej Patpol.

– Dzień ten celebrowany jest na całym świecie przez wiele środowisk, także przez rzeczników patentowych ? bastion stojący na straży własności intelektualnej. Przede wszystkim jednak to dzień ludzi biznesu, nauki i sztuki, których wytwory umysłu sprawiają, że świat nie tylko idzie naprzód, ale jest też piękniejszy – dodaje prezes Dudek-Urbanowicz.

Również w Polsce w piątek 26 kwietnia odbędą się wydarzenia poświęcone własności intelektualnej. W tym dniu jedna z największych i najdłużej działających w naszym kraju kancelarii patentowych – Patpol, zaprosi do swojego biura chętnych na bezpłatne konsultacje.

Punkt konsultacyjny będzie działał w siedzibie kancelarii Patpol w godzinach 11.00 – 14.00, a swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się dyżurujący polscy i europejscy rzecznicy patentowi kancelarii.

Podobne artykuły